290. MBATHI SYĨ MŨYO
MBATHI SYĨ MŨYO
(Songs of gladness)
1.
Mbathi syĩ mũyo syotanu,
Nĩsinawa kũya ĩtunĩ;
Ala mavikie tene,
Namo mainaa myũnthĩ yonthe.
Syĩ mũyo na syotanu,
Nĩsinawa kũya ĩtunĩ
Nĩmekwina makyasya,
Ngai nĩ wendo, Ngai nĩ thayũ.
2.
Kyeni kya syũa kĩi vata,
Nĩ kũseo na nĩ kũtheu;
Kwĩ mũuo ũtathimĩka;
Nĩ nthĩ ya kyeni, nthĩ ya wendo.
3.
Atheu a mavikĩe,
Nĩmainaa vamwe na alaĩka;
Wathi wa thayũ na wendo,
Alelũya Ngai nĩ wendo.
4.
Vaiĩ ũthei wa naĩ,
O na nzika o na wia,
Nũndũ vai kĩkw’ũ nongi,
No thayũ wa tene na tene.
(Amen)
Comments
Post a Comment